III. BKMS odbył się

24 - 25 listopada 2015 r.

na Stadionie Energa Gdańsk

AMBASADORZY BKMS

Zmień język

        Mariusz Machnikowski jest Dyrektorem Hali Sportowo-Widowiskowej GDYNIA.


Absolwent matematyki teoretycznej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, ukończonych z dyplomem menedżera sportu.

Przez kilkanaście lat pracował jako asystent i wykładowca na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. W latach 90-tych łączył pracę wykładowcy z pracą dziennikarza w Radiu Gdańsk, w którym zajmował się sportem, publicystyką, a także prowadził magazyn naukowy „Ab ovo”. Pełnił także funkcję rzecznika prasowego Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. 

Od 2008 r. pracuje w Hali Sportowo-Widowiskowej GDYNIA, przy czym od stycznia 2009 r. na stanowisku Dyrektora. Jako Dyrektor Hali został nominowany do tytułu Osobowości Roku MICE Poland w kategorii Menedżer Obiektu. Kierowana przez niego Hala zdobyła Nagrodę Główną w konkursie Polska bez Barier 2009, Nagrodę Główną i Drugą Nagrodę w Konkursie na Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny 2012 oraz Nagrodę MP Power Venue 2012 dla najlepszego obiektu wielofunkcyjnego w Polsce. Jako jedyna polska hala sportowa otrzymała także nominację do międzynarodowej edycji konkursu na Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny 2012.

Przez kilka lat pełnił społecznie funkcję Prezesa Polskiej Federacji Unihokeja.

Laureat Bursztynowego Mikrofonu Radia Gdańsk i Konkursu Polskiego Komitetu Olimpijskiego na mininowelę o tematyce sportowej. Uhonorowany Nagrodą Wojewody Gdańskiego za zasługi w krzewieniu sportu i kultury fizycznej.

Jako pasje wymienia: sport, literaturę oraz rywalizację. Jest 10-krotnym zwycięzcą kultowego teleturnieju „Wielka Gra”.